Expomed’e Rekor Katılımcı ve Ziyaretçi

25.03.2018REED TÜYAP tarafından düzenlenen, Avrasya Bölgesi’nin ve Türkiye’nin medikal alandaki en önemli buluşma platformu EXPOMED Fuarı, 22-25 Mart 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. 90 ülkeden 6.104’ü yabancı olmak üzere toplamda 35.832 sektör profesyonelinin ziyaret ettiği fuar, katılımcılardan tam not alırken; İnovasyon Alanı’nda gerçekleşen ‘Kısırlıkta Yepyeni Teknolojiler Artık Kapımızda’ konulu panele, Prof. Dr. Utkan Demirci konuşmacı olarak katıldı.  
REED TÜYAP tarafından medikal sektörün tüm bileşenlerin bir araya getirmek için yola çıkan Avrasya Bölgesi’nin ve Türkiye’nin medikal alandaki en önemli buluşma platformu EXPOMED Fuarı, 22-25 Mart 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. 40 ülkeden de 850 firma ve firma temsilciliğini 30.000 m2 kapalı alanda buluşturarak büyük bir başarı yakalayan EXPOMED; 90 ülkeden 6.104’ü yabancı olmak üzere toplamda 35.832 sektör profesyonelini bir araya getirerek sağlık endüstrisinin gelişimi için önemli iş birliklerine zemin hazırladı.  
 
İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi İ-SEK ve Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçileri Derneği MASSİAD destekleri ile Expomed Eurasia Fuarı’nda kurulan İnovasyon Alanı’nın bu yılki konuşmacısı Prof. Dr. Utkan Demirci oldu.  Türkiye ve dünyanın önde gelen kentlerinden İstanbul’a gelen sektör profesyonelini bir araya getiren organizasyonda ‘Kısırlıkta Yepyeni Teknolojiler Artık Kapımızda’ konulu bir panele imza atan Prof. Dr. Demirci, kanser tanısı çalışmalarından bahsetti.  Çalışma arkadaşlarıyla birlikte yoğun çalışmalar sonucunda manyetik kaldıraç sistemini ortaya çıkardıklarını belirten Prof. Dr. Demirci, bu sayede kan hücreleri arasından kanser hücrelerinin tanısı rahatça konabildiğini söyledi. Var olan diğer tanı sistemlerine göre manyetik kaldıraç sisteminin büyük oranda daha kesin ve doğru bilgiye ulaşılmasına olanak tanıdığını aktaran Prof. Dr. Demirci, bu buluşun kanser hastalığının tanı ve tedavisi adına büyü önem taşıdığını ve manyetik kaldıraç sistemi sayesinde hücrelerin kişisel özeliklerine göre ayırt edebildiğinin altını çizdi.  
 
Fuar önümüzdeki sene 28-30 Mart 2019 tarihleri arasında İstanbul, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde sektörü bir kez daha bir araya getirecek. 
 
Ayrıntılı Bilgi ve İletişim için: Zeynep Duru Marka Yönetmeni  
 
Adres: Lamartin Caddesi 9/2 Taksim İstanbul Tel: 0212 255 12 00   Skype: zeynep.brandworks Gsm: 0538 891 21 55 http://www.brandworks.com.tr     ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN